Návrat na hlavní stranu

CHARAKTERISTIKA REGIONU

Turistický region Východní Čechy je připraven uspokojit každého návštěvníka širokou nabídkou turistických produktů pod souhrnným názvem VÝCHODNÍ ČECHY nejenom z koňského hřbetu.

Platnost obrázku vypršela.

Pro aktivní turistiku nabízí nejenom krásnou přírodu a zdravé životní prostředí nížinného, podhorského i horského charakteru, ale i atraktivní turistické cíle, jež jsou výsledkem staleté tradice osídlení tohoto kraje a činnosti mnoha anonymních i slavných osobností.
Zatímco východočeské Polabí je krajem převažující roviny s příznivým teplým klimatem a množstvím příležitostí pro koupání, pro provozování vodních sportů, pro pěší turistiku či cykloturistiku, Adršpašsko-teplické skály jsou unikátní přírodní rezervací, Orlické hory a oblast Kralického Sněžníku lákají zejména milovníky horské turistiky a zimních sportů. Na území celého regionu se rozvíjí agroturistika, zvláště se zaměřením na tradiční chov koní.
Návštěvníci Východních Čech se mohou seznámit nejenom s lidovými a folklorními tradicemi včetně řemeslné výroby, poznat ojedinělé množství hradů i zámků, starobylých vojenských pevností a opevnění, městských památkových rezervací a mnoha dalších atraktivních památek renesanční, barokní, secesní i moderní meziválečné architektury. Mohou se vydat po stopách Matyáše B. Brauna, J.W.Goethe, J.Gočára, B.Smetany, B.Martinů a mnoha dalších světově známých osobností, mohou využít bohaté nabídky lázeňských pobytů i kongresů a aktuálních společenských, kulturních a sportovních akcí, jež jsou lákavým kořením života tohoto regionu.
Vymezení:
Okresy: Jičín (část), Hradec Králové, Chrudim (část), Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou, Svitavy (část), Ústí nad Orlicí
Mikroregiony:
Orlické hory, Česko-kladské pomezí, Východočeské Polabí

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm