Návrat na hlavní stranu

Předsedu Podzvičinska zvolili novým členem rady Sdružení měst a obcí

Krkonošské noviny str.7 (Dvůr Králové): Regionální organizace zastupuje devadesátdevět obcí a měst. Zaměřuje se zejména na rozvoj cestovního ruchu východních Čech.
Společnost Podzvičinsko, v které působí obce a města trutnovského a jičínského okresu z okolí hory Zvičina, vstoupila do Sdružení měst a obcí regionu Východní čechy.

Platnost obrázku vypršela.

"Sdružení bylo založeno v roce 1997 za účelem zajištění efektivní spolupráce měst a obcí, které mají společný zájem na rozvoji cvestovního ruchu a turistiky v regionu východní Čechy. Neustále se rozrůstá, v současné době má členskou základnu 99 obcí a měst s více než 333 tisíci obyvateli," vysvětlil Miloslav Macela, předseda sdružení.
Obce a města vstoupily do spolku buď samostatně nebo prostřednictvím jiných sdružení. To je právě případ Podzvičinska. Na posledním jednání byla dosud pětičlenná rada rozšířena o dva nové členy. Jedním z nich byl zvolen předseda Podzvičinska jan machek, místostarosta Dvora Králové.
"V loňském roce se podařilo uvést do života prodejní a rezervační systém vstupenek a turistických produktů po internetu, který nese název Východní Čechy nejenom z koňského hřbetu," sdělil Machek. jak dále vysvětlil, hlavním cílem pro následující období je pomoc při organizování marketingové studie strategického rozvoje cestovního ruchu regionu.

Bedřich Machek

Zveřejněno 12.04.2001

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm