Návrat na hlavní stranu

Náš okres se ve městě výstav a veletrhů neztratil

NOVINY PERNŠTEJN strana 3: Včera skončila osmá mezinárodní výstava REGIONTOUR
Ve čtvrtek úderem desáté dopolední byla v areálu Brněnských výstav a veletrhů, a.s. zahájena první letošní akce - 8. mazinárodní výstava turistických možností v regionech REGIONTOUR, která byla v sobotu a včera přístupná veřejnosti. Podstatné je, že pardubický region se bezmála mezi tisíci subjekty ze 33 zemí světa rozhodně neztratil.
Na výstavní ploše určené pro náš okres ožilo stylizované nádvoří Kunětické hory, které návštěvníkům poskytlo nejen ucelenou nabídku turistických možností měst Pardubice, Holice, Přelouč, Sezemice a Lázně Bohdaneč s okolím, ale i příjemné prostředí v historickém duchu. To ilustrovali členové skupiny historického šermu CORPORAL a pardubický soubor MUZIKÁŘI.
Sponzory expozice pardubického okresu byly Komerční banka a.s., CESA a.s., Česká spořitelna a.s., Elektrárny Opatovice nad Labem a.s., Interbau a.s., Neor Hlinsko s.r.o., Vestap Pardubice s.r.o., a veřejná obchodní společnost VIMR + NOVÝ. O pohodu příchozích se starali pracovníci hotelů Labe a Zlatá štika, svými výrobky přispěli Pivovar Pardubice a.s., HOBÉ a.s., Pekárna Jenta Přelouč s.r.o., Pekárna Miroslava Mareše, Uzenářství Václava Košky ze Sezemic, firma Zachová a Petr Klicpera. Výstavní prostory připravili ve spolupráci s Okresním úřadem Pardubice a uvedenými městy zaměstnanci firem Kadence Chrast u Chrudimi a neor Hlinsko s.r.o. podle výtvarného návrhu Kamily Skopové. Všem jmenovaným, Informačnímu centru Pardubice, Sdružení měst a obcí pro podporu cestovního ruchu i Památkovému ústavu Pardubice patří poděkování za to, že náš pardubický okres se na brněnském výstavišti rozhodně neztratil......
pardubický region představil své turistické možnosti na včera skončené výstavě REGIONTOUR v Brně. Částečný pohled na expozici.
Přednosta OkÚ ing. Michal Rabas mezi starosty Sezemic Bohuslavem Kopeckým (po pravici) a Ladislavem Effenberkem z Holic
Pardubický primátor ing. Jiří Stříteský v rozhovoru s ing. Romanem Línkem.
S čím pochlubit se měly i Lázně Bohdaneč.

Bohuslav Jasanský

Zveřejněno 11.01.1999

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm